Laboratuvar

Biyokimya I Hormon I Hematoloji I Mikrobiyoloji

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

https://medikent.com.tr/wp-content/uploads/2024/01/TNC06941-copy-scaled.jpg

LABORATUARUz.Dr. Nermin Duran

Laboratuvar

Hızlı, güvenilir ve kaliteli hizmeti kendine görev edinen Özel Medikent Hastanesi Merkez Laboratuvarı, laboratuvarcılık alanında kendini yenileyen bir vizyon ile kalite değerlerini önde tutan bir kurum olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Başarılı ve iyi bir sağlık hizmeti için kaliteli laboratuvar sonuçları çok önemlidir. Günümüz tıp uygulamalarında vazgeçilmez koşul kabul edilen hasta güvenliği, laboratuvar sonuçlarının doğruluğu ve güvenilirliği ile yakından ilgilidir. Üyesi olduğumuz uluslararası kalite kontrol programları ile standartlarımızı en yüksek düzeyde tutmaya çalışmaktayız. Laboratuvarımızda; uluslararası geçerli metodlardan oluşan deney prosedürlerine göre analizler yapılmaktadır.

Kalite kontrol ve kalibrasyon prosedürlerini düzenli ve aksatmadan; iç ve dış kalite kontrolleri ile denetlenen cihazlarla, testleri en kısa zamanda sonuçlandırıp hasta ve hekim memnuniyetini sağlamayı ve sürekli gelişimi hedefleyen hizmet anlayışını benimsemektedir.

Özel Medikent Hastanesi Merkez Laboratuvarı, “sonucu değil, doğru sonucu” sunmayı hedeflemektedir. Sağlık sektöründeki gelişmeleri ve eğitimin sürekliliğini esas alarak laboratuvarımızı büyütmeyi ve verimliliğini artırmayı hedeflemekte, hizmet kalitesinin geliştirilmesi ve çeşitlendirilmesini sürekli göz önünde bulundurmaktayız.

Akılcı Laboratuvar Kullanımı

T. C. Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Tetkik ve Teşhis Hizmetleri Dairesi Başkanlığı çatısı altında başlatılan “Akılcı Laboratuvar Kullanımı Projesi” kapsamında tamamlanan çalışmalar hastanemizde başlatılmıştır. Ayrıntılı bilgilere alttaki ilgili linklerden ulaşılabilir.Karar Sınırı (Eşik Değer), Kritik Değer (Panik Değer) ve Ölçüm Birimlerinin Harmonizasyonu Prosedürü: https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/15143,karar-siniri-esik-deger-kriek42009846pdf.pdf?0Akılcı Test İstemi Prosedürü: https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/15140,akilci-laboratuvar-kullanimi-aek42422915pdf.pdf?0

Tıbbi Laboratuvarlar Onay Destek Sistemi: https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/15045,tibbi-laboratuvarda-onay-desteek41916132pdf.pdf?0

Konsültasyon İşlemi Prosedürü: https://dosyamerkez.saglik.gov.tr/Eklenti/14867,akilci-laboratuvar-kullanimi-kek41297502pdf.pdf?0

Değerli Hastamız;Hasta mahremiyeti ve bilgilerinin etkili olarak sağlanabilmesi için Genetik Testler, Patalojik Testler, Beta Hcg, Spermiogram, HIV, HCV, HBs Ag gibi test sonuçlarına E – Sonuç sayfamızdan ulaşılamamaktadır.
Sonuçlarınızı bizzat laboratuarımızdan ulaşabilirsiniz.
Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Birimlerimiz:

Biyokimya
Hormon
Hematoloji
 • Hemogram
 • Koagulasyon testleri
 • Kardiyak testleri
 • Sedimantasyon
 • Periferik yayma
Mikrobiyoloji
 • İmmunoseroloji
 • Bakteriyoloji
 • Parazitoloji
 • Viroloji (Antijen, antikor)
 • İdrar Analizi (Mikroskobisi ve Biyokimyası)
 • Sperm Analizi
 • Alerji (Deri Prick Testi)

Mikro Çip-Çip Bebek Yöntemi

Çip bebek yöntemi ile yapılan tüp bebek ve aşılama tedavilerinde sağlıklı doğumla sonuçlanan gebelik oranlarında yüksek başarı sağlanmaktadır.

Medikent Laboratuvar birimi olarak, sağlığınızı doğru bir şekilde değerlendirmek ve hızlı tanı koymak için en modern laboratuvar teknolojilerini kullanıyoruz. Deneyimli laboratuvar teknisyenlerimiz ve güncel cihazlarımızla, test sonuçlarınızı güvenilir bir şekilde elde ediyoruz. Sağlığınıza doğru ve hızlı bir yaklaşım için hemen bizimle iletişime geçin ve laboratuvar hizmetlerimizden faydalanın!

İLGİLİ BİRİMLER