Beslenme ve
Diyetetik

İnsanların sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olan ve besinlerin vücut üzerindeki etkilerini inceleyen bir sağlık bilimi ve mesleki alandır.

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

https://medikent.com.tr/wp-content/uploads/2024/01/TNC06931-copy-scaled.jpg

Beslenme ve DiyetetikDyt. Müjgan MUTLU KAYA

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme diyetetik polikliniği, bireylere beslenmenin sağlık üzerine etkisini ifade eden bilim dalıdır. Diyet programları içeriği kişilerin yaş, cinsiyet, boy, kilo ve  kan tahlillerine göre gereksinim duydukları, özel beslenme programları ile hazırlanmaktadır.

Toplumumuzda sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğretmeyi  amaçlayan bölümümüzde kişiye özel diyet programları oluşturulmaktadır. Özel Medikent Hastanesi Diyet polikliniğine başvuran her bir birey vücut impidans analiz cihazı ile ölçülerek (vücut, yağ, kas ve su ölçer)  diyet listeleri programlanmaktadır.

Diyetisyenimiz, yeni doğan ve çocukluk çağı beslenmesi, hamilelik ve emzirme dönemi  beslenmesi, ergenlik çağı beslenmesi, yetişkinlik ve yaşlılık (evde bakım yapılan yaşlılar) dönemi beslenmesi programlarının yanısıra özel durumlarda obezite için zayıflama diyetleri ve de aşırı  zayıflık sorunları olan kişiler için beslenme  programları hazırlamaktadır.

Polikliniğimize başvuran hastalarımız ayda bir kez yenilenen diyet listeleriyle takip edilmektedir.

Placeholder image

Beslenme ve Diyetetik

Nedir?

Beslenme diyetetik polikliniği, bireylere beslenmenin sağlık üzerine etkisini ifade eden bilim dalıdır. Diyet programları içeriği kişilerin yaş, cinsiyet, boy, kilo ve kan tahlillerine göre gereksinim duydukları, özel beslenme programları ile hazırlanmaktadır.

Tedavi

Toplumumuzda sağlıklı ve dengeli beslenmeyi öğretmeyi amaçlayan bölümümüzde kişiye özel diyet programları oluşturulmaktadır. Özel Medikent Hastanesi Diyet polikliniğine başvuran her bir birey vücut impidans analiz cihazı ile ölçülerek (vücut, yağ, kas ve su ölçer) diyet listeleri programlanmaktadır.

Diyetisyenimiz, yeni doğan ve çocukluk çağı beslenmesi, hamilelik ve emzirme dönemi beslenmesi, ergenlik çağı beslenmesi, yetişkinlik ve yaşlılık (evde bakım yapılan yaşlılar) dönemi beslenmesi programlarının yanı sıra özel durumlarda obezite için zayıflama diyetleri ve de aşırı zayıflık sorunları olan kişiler için beslenme programları hazırlamaktadır.

Polikliniğimize başvuran hastalarımız ayda bir kez yenilenen diyet listeleriyle takip edilmektedir.

Medikent Beslenme ve Diyetetik: Sağlıklı Yaşamın Anahtarı!

Sağlıklı Beslenme, Sağlıklı Yaşam!

Medikent Beslenme ve Diyetetik birimi olarak, sağlıklı beslenme alışkanlıkları ve kişisel diyet programları ile size özel çözümler sunuyoruz. Deneyimli diyetisyenlerimiz ve modern beslenme tekniklerimizle, sizi en iyi şekilde destekleyerek sağlıklı bir yaşam tarzına adım atmanızı sağlıyoruz. Sağlığınızı beslenmeyle dengelemek ve enerjinizi artırmak için hemen bizimle iletişime geçin ve beslenme danışmanlığı randevunuzu alın!

İLGİLİ BİRİMLER