Genel Cerrahi

Genel cerrahi, iç organlar, doku veya lezyonların cerrahi müdahalelerle tedavi edildiği bir cerrahi dalıdır.

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

https://medikent.com.tr/wp-content/uploads/2023/09/b_ferhat_gega_2.jpg

Y.K. BAŞKANI | GENEL CERRAHIOpr.Dr. Ferhat Gega

https://medikent.com.tr/wp-content/uploads/2023/11/b_5_TV_YBRAHYM_KARAMANOYLU_1.jpg

Genel CerrahiOp. Dr. İbrahim KARAMANOĞLU

Genel Cerrahi

Medikent Genel Cerrahi Kliniği; güçlü akademik kadrosu, kanser ve kanser dışı tüm hastalıkların tanı ve tedavisine yönelik deneyim ve bilgi birikimi, bilimselliği ileri teknoloji ile birleştiren donanımı ve altyapısı, hastaya özel yenilikçi ileri tekniklerin kullanıldığı cerrahi seçenekleri ile dünya standartlarında hizmet olanaklarına sahiptir.

Medikent Genel Cerrahi Kliniklerinde Gerçekleştirilen Cerrahi ve İşlemler:

Meme Cerrahisi

Memenin iyi huylu tümörleri ve kanserlerinin tedavisi; Türkiye’nin en gelişmiş merkezleri ile aynı anda uygulanan cerrahi teknikler, kişiye özel ameliyat yaklaşımları, hasta konforunu amaçlayan yöntemler ve multidisipliner bir anlayışla yapılmaktadır. Meme kanserlerinde yalnızca tümörlü bölgenin çıkarılması ve meme bütünlüğünün korunması ilkesi esas alınmaktadır. Ancak memede birçok odakta gelişen tümörlerde mastektomi adı verilen memenin tümünün alınması durumunda da aynı seansta uygulanan plastik ve rekonstrüktif cerrahilerle meme estetiği sağlanmakta, hastanın organ kaybı yaşama riski ortadan kaldırılmaktadır.

Endokrin Cerrahisi

Vücudun iç salgı yapan bezlerinin ameliyat gerektiren hastalıklarında uygulanan cerrahi tedavilerdir. Tiroit bezinin iyi ve kötü huylu hastalıkları, nodüler guatr, zehirli guatr, tiroit kanseri, paratiroit bezi hastalıkları, böbreküstü bezi hastalıkları ve tümörleri, pankreasın iyi huylu hastalıkları ve tümörlerinin cerrahi tedavisi, endokrin cerrahisi kapsamında gerçekleştirilmektedir.

Treatments Karaciğer, Pankreas, Safra Yolları Cerrahisi (Hepatopankreatobilier Cerrahisi)

Genel Cerrahide; karaciğer, pankreas ve safra yollarının iyi huylu hastalıkları ve tümörleri, Hepato-pankreato-biliyer (HPB) cerrahi adı altında tedavi edilmektedir.

Gastroenteroloji Cerrahisi

Mide, ince ve kalın bağırsak, yemek borusu ile rektumu ilgilendiren iyi huylu hastalıklar ve kanserlerinin cerrahi tedavileri, gastroenteroloji cerrahisi adı altında gerçekleştirilmektedir. Onkolojik cerrahide ameliyatların önemli bir bölümü kapalı cerrahi teknik olan laparaskopi ile yapılmakta, hasta işlem sonrası konforlu bir dönem geçirerek, ek tedavileri için yeterli vakti kazanmaktadır. Gastroenteroloji cerrahisinde de özellikle karaciğer metastazı yapmış bağırsak tümörler kanser cerrahisi başarı ile uygulanmaktadır.

Proktoloji Cerrahisi

Toplumda yaygın olarak görülen anorektal hastalıklar (kalın bağırsak, rektum ve anal bölge hastalıkları), doğru tanı ve tedavi için bu alanda deneyimli ve özel ihtisas sahibi bir ekip, teknoloji ve donanım gerektirmektedir. Proktoloji cerrahisinde; iç ve dış hemoroid, kabızlık, anal fissür, perianal abse ve fistüller, bağırsak fıtığı, kıl dönmesi, kolorektal kanserlerin cerrahi tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Medikent Genel Cerrahi: Sağlıkta Keskin Çözümler, Güvenli Sonuçlar!

Deneyimli Ellerde Sağlık, Güvende!

Medikent Genel Cerrahi birimi olarak, geniş bir yelpazedeki cerrahi müdahaleleriyle sizin sağlığınızı ön planda tutuyoruz. Deneyimli genel cerrahlarımız ve modern cerrahi tekniklerimizle, size özel çözümler sunuyoruz. Sağlığınız için en iyi kararı vermek ve güvenli sonuçlar elde etmek için hemen bizimle iletişime geçin. Medikent Genel Cerrahi, sağlıkta keskin çözümler sunar!

İLGİLİ BİRİMLER