Hipospadias Onarımı

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

Hipospadias Onarımı

Hipospadias hastalığı peygamber sünneti olarak bilinen , erkek bebeklerde yaklaşık 300 doğumda 1 görülen, idrar deliğinin penis uç kısmında değilde alt kısmında olması hastalığıdır . Hastalığın şiddetine bağlı olarak  sünnet derisinin alt kısmı gelişmeyebilir. Ameliyat ile düzeltilen bir hastalıktır literatürde 100 den fazla ameliyat çeşidi mevcuttur .

İşeme deliğinin uç kısma yakınlığına göre sınıflandırılabilir.(Glanüler,midpenil, skrotal) . Ameliyat sonrası idrar kanalı penis alt kısmından normal yerine getirilerek üretral kateter (sonda ) konulur ve 7-15 günde alınır . işlem süresi 1-2 saattir. Hastanede yatış 1 -2 gündür.

HİPOSPADİAS ONARIMI

Tanım

Hipospadias hastalığı peygamber sünneti olarak bilinen, erkek bebeklerde yaklaşık 300 doğumda 1 görülen, idrar deliğinin penis uç kısmında değilde alt kısmında olması hastalığıdır .

Tedavi

Hastalığın şiddetine bağlı olarak sünnet derisinin alt kısmı gelişmeyebilir. Ameliyat ile düzeltilen bir hastalıktır literatürde 100 den fazla ameliyat çeşidi mevcuttur. İşeme deliğinin uç kısma yakınlığına göre sınıflandırılabilir.(Glanüler,midpenil, skrotal). Ameliyat sonrası idrar kanalı penis alt kısmından normal yerine getirilerek üretral kateter (sonda) konulur ve 7-15 günde alınır. İşlem süresi 1-2 saattir. Hastanede yatış 1 -2 gündür.

Medikent Hipospadias Onarımı: Sağlıklı Geleceğe Doğru Güvenli Adımlar!

Uzman Bakım, Sağlıklı Bir Gelecek!

Medikent Hipospadias Onarımı birimi olarak, çocuklarınızın sağlığını en üst düzeye çıkarmak için buradayız. Deneyimli cerrahlarımız ve modern cerrahi tekniklerimizle, hipospadias sorununa etkili ve güvenli çözümler sunuyoruz. Çocuğunuzun sağlıklı bir geleceği için hemen bizimle iletişime geçin ve hipospadias onarımı randevunuzu alın!

İLGİLİ BİRİMLER