İleal Augmentasyon

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

İleal Augmentasyon

Mesane etraf dokulardan serbestlendikten sonra önden arkaya doğru kesilerek açılır. İleumdan (ince barsak) alınan 15-20 cm.lik bir parça kendi üstüne kesilip dikilerek bir kapşon haline getirilip açılmış olan mesaneye ağızlaştırılır. Eğer, ameliyat öncesi yapılmasına karar verilmişse ve cerrahi olarak uygunsa appendiks adlı organ idrarı geri kaçırmayacak bir teknikle bir ucu mesaneye bir ucu cilde ağızlaştırılarak kateterize edilebilir bir ağız oluşturulur. 

Ameliyat sonunda hastanın dış idrar yolundan ve cilde ağızlaştırılan appendiks kısmından sondalar ve ameliyat bölgesinde biriken vücut sıvılarını tahliye etmek amaçlı bir dren kateteri yerleştirilir. Ameliyat, tahmini 4 saat sürer.

İLEAL AUGMENTASYON

Tedavi

Mesane etraf dokulardan serbestlendikten sonra önden arkaya doğru kesilerek açılır. İleumdan (ince barsak) alınan 15-20 cm’lik bir parça kendi üstüne kesilip dikilerek bir kapşon haline getirilip açılmış olan mesaneye ağızlaştırılır. Eğer, ameliyat öncesi yapılmasına karar verilmişse ve cerrahi olarak uygunsa appendiks adlı organ idrarı geri kaçırmayacak bir teknikle bir ucu mesaneye bir ucu cilde ağızlaştırılarak kateterize edilebilir bir ağız oluşturulur. Ameliyat sonunda hastanın dış idrar yolundan ve cilde ağızlaştırılan appendiks kısmından sondalar ve ameliyat bölgesinde biriken vücut sıvılarını tahliye etmek amaçlı bir dren kateteri yerleştirilir. Ameliyat, tahmini 4 saat sürer.

Prevention

In this type of cardiomyopathy, the pumping ability of your heart’s main pumping chamber — the left ventricle — becomes enlarged (dilated) and can’t effectively pump blood out of the heart.

Treatments

This type involves abnormal thickening of your heart muscle, which makes it harder for the heart to work. It mostly affects the muscle of your heart’s main pumping chamber (left ventricle).

Testing and Vaccination

In this rare type of cardiomyopathy, the muscle in the lower right heart chamber (right ventricle) is replaced by scar tissue, which can lead to heart rhythm problems. It’s often caused by genetic mutations.

Medikent İleal Augmentasyon: İleri Cerrahi Teknoloji, Sağlıkta Yenilik!

Sağlıklı Gelecek İçin Yenilikçi Bir Adım!

Medikent İleal Augmentasyon birimi olarak, ileri cerrahi teknoloji ve uzman kadromuzla size özel çözümler sunuyoruz. Bu yenilikçi cerrahi yöntem, ürolojik problemleri tedavi etmek ve idrar kaçırma sorunlarına kesin çözümler getirmek için kullanılır. Sağlıklı bir yaşam için hemen bizimle iletişime geçin ve İleal Augmentasyon randevunuzu alın!

İLGİLİ BİRİMLER