Kanser Sonrası
Meme Yapımı

Meme kanseri nedeniyle memenin bir kısmı ya da tamamı alındığında plastik cerrahlar kanser ameliyatı ile aynı seansta ya da tedavi bitiminde memenin yeniden yapımını üstlenirler.

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

Kanser Sonrası Meme Yapımı

Yapılan cerrahi İşlem:  Meme kanseri nedeniyle memenin bir kısmı ya da tamamı alındığında plastik cerrahlar kanser ameliyatı ile aynı seansta ya da tedavi bitiminde memenin yeniden yapımını üstlenirler. Bu işlem kişinin karın ya da sırtından getirilen öz dokusu ile yapılabileceği gibi, meme implantları ile de yapılabilmektedir. Yeteri kadar doku yoksa ilk önce o bölgeye doku genişletici konulur, 1-2 ay sonra implant ile değiştirilir.

Placeholder image

Genel Bilgilendirme:

Ameliyat süresi:

Yapılan işleme göre 1 saat ile 4 saat arasında değişir.

Anestezi Koşulları:

Genel anestezi

Hastanede kalış:

işleme göre 1-3 gün

Olası rahatsızlıklar:

Memenin alınması sonrası olabilecek rahatsızlıklar hakkında genel cerrahi uzmanı bilgilendirme yapacaktır. Plastik cerrahi açısından çok değişik seçenekler olduğundan hepsini burada saymak olası değildir.

Riskler:
  • Kanama, enfeksiyon ve dikişlerde açılma gibi tüm cerrahi işlemlerde görülen riskler bu ameliyat sonrası da görülebilir. Öz dokunun kullanıldığı ameliyatlarda memeye karından ya da sırttan getirilen dokuda dolaşım bozukluğu ve kayıplar olabilmektedir. Protez kullanılan onarımlarda ise kapsül görülme sıklığı estetik vakalara göre daha fazla olabilir.
İyileşme dönemi:
  • İşe dönüş: Yapılan ameliyata göre 1-2 hafta
  • Ağır egzersiz: 2 ay
  • İzlerin sönmesi: 3-12 ay
  • Takip: Genel cerrahınızın yönlendirmesine uyulmalıdır.

Medikent Kanser Sonrası Meme Yapımı: Güçlü ve Güzelliğinizi Geri Kazanın!

Sağlıklı Yaşam, Güçlü Görünüm!

Medikent Kanser Sonrası Meme Yapımı birimi olarak, kanserle mücadele eden kadınlar için özel tasarlanmış meme rekonstrüksiyon hizmetleri sunuyoruz. Deneyimli plastik cerrahlarımız ve duyarlı ekibimizle, meme yapımı ile kadınların güçlü ve güzel görünümlerini geri kazanmalarına yardımcı oluyoruz. Sağlığınıza ve güzelliklerinize güç katmak için hemen bizimle iletişime geçin ve kanser sonrası meme yapımı randevunuzu alın!

İLGİLİ BİRİMLER