Laparoskopik Nefrektomi

Böbreğin tamamının çıkarılması manasına gelir.

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

Laparoskopik Nefrektomi

Böbreğin tamamının çıkarılmasıdır. Böbrek tümör nedeni ile çıkarılıyorsa aynı tarafın gerato fasyası adı verilen ve böreği saran yağ dokusu ve böbrek üstü bezi de beraber çıkarılmaktadır. Diğer böbrek çıkarılan böbreğin tüm fonksiyonlarını üstlenecektir. Gövdenin yan
bölümünde 4 veya 5 adet 1 cm.lik kesiden yerleştirilen özel ekipman kullanılarak operasyon gerçekleştirilir.

Karın alt kesiminde, çıkartılan böbreğin boyutuna göre bir kesi yapılarak organ dışarı alınır. Operasyon başlangıcında mesaneye bir kateter ve bitiminde operasyon bölgesine bir dren yerleştirilir. Ameliyat yaklaşık olarak 5-6 saat sürebilir. İşlem aileden onam alan doktorun dışında bir uzman hekim tarafından yapılabilir.

Placeholder image

LAPAROSKOPİK NEFREKTOMİ

Tedavi

Böbreğin tamamının çıkarılmasıdır. Böbrek tümör nedeni ile çıkarılıyorsa aynı tarafın gerato fasyası adı verilen ve böreği saran yağ dokusu ve böbrek üstü bezi de beraber çıkarılmaktadır. Diğer böbrek çıkarılan böbreğin tüm fonksiyonlarını üstlenecektir. Gövdenin yan bölümünde 4 veya 5 adet 1 cm’lik kesiden yerleştirilen özel ekipman kullanılarak operasyon gerçekleştirilir. Karın alt kesiminde, çıkartılan böbreğin boyutuna göre bir kesi yapılarak organ dışarı alınır. Operasyon başlangıcında mesaneye bir kateter ve bitiminde operasyon bölgesine bir dren yerleştirilir. Ameliyat yaklaşık olarak 5-6 saat sürebilir. İşlem aileden onam alan doktorun dışında bir uzman hekim tarafından yapılabilir.

Medikent Laparoskopik Nefrektomi: İleri Cerrahi, Hızlı İyileşme!

Modern Teknolojiyle Sağlığınıza Saygı!

Medikent Laparoskopik Nefrektomi birimi olarak, böbrek cerrahisi alanında modern ve etkili bir çözüm sunuyoruz. Deneyimli cerrahlarımız ve laparoskopik cerrahi tekniklerimizle, böbrek sorunlarına minimal invaziv bir yaklaşım sağlıyoruz. Hızlı iyileşme ve etkili sonuçlar için hemen bizimle iletişime geçin ve laparoskopik nefrektomi randevunuzu alın!

İLGİLİ BİRİMLER