Nöroloji

Nöroloji, sinir sisteminin anatomi, fizyoloji ve hastalıkları ile ilgilenen tıp dalıdır.

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

https://medikent.com.tr/wp-content/uploads/2024/01/TNC06976-copy-scaled.jpg

NörolojiProf.Dr. A. Kemal BAYÜLKEM

https://medikent.com.tr/wp-content/uploads/2023/10/hekimlerimiz_uzm_dr_zehra_ozde_cetin_second.png

NörolojiUzm. Dr. Zehra Özde ÇETİN

Nöroloji

Nöroloji, sinir sisteminin anatomi, fizyoloji ve hastalıkları ile ilgilenen tıp dalıdır. Nörologlar; beyin, omurilik ve çevre sinirlerin rahatsızlıklarının tedavisi ile ilgilenirler. Sinir sistemi vücudun idaresinde rol alan, yapısı ve işleyişiyle çok karışık olan bir sistemdir. Bu sistemin incelenmesi, fonksiyonlarının aydınlatılması daha çok son yüzyılda olmuştur.

Nöroloji polikliniklerine başvuru şikayetleri başlıca; baş ağrısı, baş dönmesi, merkezi sinir sistemi ve damar hastalıkları, hareket bozuklukları, parkinson, inme, epilepsi, bunama, el ayak uyuşmaları, uyku bozuklukları ve çeşitli kas güçsüzlükleri gibi durumlardır. İnme, Dünya’ da kalp hastalığı ve kanserden sonra gelen en önemli ölüm nedenlerinden biridir.

İnme, sık tekrarlayan nöbetler, koma, baş dönmesi, baş ağrısı gibi hastalıkların takip ve tedavisi servis ve yoğun bakım ünitelerimizde uygulanmaktadır.

Verilen Hizmetler

Nörolojik hastalıkların aşağıdaki tanı ve tedavileri hastanemizde uygulanmaktadır.
Baş ağrısı
Epilepsi
Baş dönmesi
Beyin damarlarının tıkanıklık ve kanamaları
Periferik nöropatiler
Dengesizlik
Parkinson hastalığı
Tremor
Bunama
Kas güçsüzlüğü

Nöroloji

Nöroloji, sinir sisteminin anatomi, fizyoloji ve hastalıkları ile ilgilenen tıp dalıdır. Nörologlar; beyin, omurilik ve çevre sinirlerin rahatsızlıklarının tedavisi ile ilgilenirler. Sinir sistemi vücudun idaresinde rol alan, yapısı ve işleyişiyle çok karışık olan bir sistemdir. Bu sistemin incelenmesi, fonksiyonlarının aydınlatılması daha çok son yüzyılda olmuştur.

İlgili Birimler