Yüz ve Boyun Germe

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

Yüz ve Boyun Germe

Yapılan Cerrahi Girişim: Yüz-boyun ve alın bölgesindeki sarkmış-kırışmış cildin ve fazlalık yağ dokularının alınıp, kasların ve derinin askılanarak yüzün ve boyunun gerilmesi, gençleştirilmesi işlemidir.

Bu cerrahi işlem genellikle kişisel ihtiyaçlara ve beklentilere göre özelleştirilir. Kişinin yüz yapısı, cilt tipi, yaş, genel sağlık durumu gibi faktörler, cerrahın operasyon planını belirlemede önemli rol oynar. Genellikle cerrahi müdahale, kapsamlı bir iyileşme sürecini içerir ve kişinin operasyondan sonra belirli bir süre dinlenmesini, yüz ve boyun bölgelerine özel bakım uygulamalarını gerektirebilir.

Placeholder image

Genel Bilgilendirme:

Ameliyat süresi:

3-4 saat,

Anestezi koşulları:

Genel anestezi, bölgesel girişimler için sedasyon altında lokal anestezi

Hastanede kalış:

1-2 gün, Alın germede: 0-1 gün

Olası rahatsızlıkları:

Geçici şişlik ve morluklar, deride hassasiyet ya da hissizlik ve geçici bir gerginlik hissi. Ciltte kurumalar.

Riskleri:

Yüz sinirlerinin hasarlanması (sıklıkla şişliğe bağlı geçici olarak ve nadiren de hasara bağlı kalıcı olarak.) Yüzde asimetri. Yüz derisinin kısmi kaybı.

İyileşme dönemi:
  • İşe dönüş 14-20 gün,
  • Ağır egzersiz: 2. hafta,
  • Morlukların geçmesi: 2-3 hafta,
  • Güneşten korunma: 4-6 ay

Yüz Ve Boyun Germe

Yüz ve boyun germe operasyonu, genellikle cilt elastikiyetinin azalması, yerçekimi etkisi, güneş hasarı gibi faktörlerle oluşan sarkma ve gevşeme belirtilerini gidermeye yardımcı olur.

Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, yüz ve boyun germe operasyonunun da bazı riskleri ve potansiyel komplikasyonları bulunmaktadır. Bu nedenle, bu tür bir cerrahiye karar vermeden önce, cerrahınızla detaylı bir şekilde görüşmek, olası sonuçları ve iyileşme sürecini anlamak önemlidir.

İlgili Birimler