Laparoskopik Üreterolitotomi

Bilgi ve Randevu Hattı

e-Hizmetler

Laparoskopik Üreterolitotomi

İdrar kanalındaki taşın konumuna göre gövdenin yan bölümünde 3 veya 4 adet 1 cmlik kesiden yerleştirilen özel ekipman kullanılarak operasyon gerçekleştirilir. Taşa ulaşılıp üreter (idrar kanalı) kesilerek taş alınır, üretere bir ucu böbrekte ve diğer ucu mesanede olan double-j kateter yerleştirilebilir. Ardından, bu bölge emilebilen dikişler kullanılarak onarılır. Operasyon başlangıcında mesaneye bir kateter ve bitiminde operasyon bölgesine bir dren yerleştirilir.

LAPAROSKOPİK ÜRETEROLİTOTOMİ

Tedavi

İdrar kanalındaki taşın konumuna göre gövdenin yan bölümünde 3 veya 4 adet 1 cm’lik kesiden yerleştirilen özel ekipman kullanılarak operasyon gerçekleştirilir. Taşa ulaşılıp üreter (idrar kanalı) kesilerek taş alınır, üretere bir ucu böbrekte ve diğer ucu mesanede olan double-j kateter yerleştirilebilir. Ardından, bu bölge emilebilen dikişler kullanılarak onarılır. Operasyon başlangıcında mesaneye bir kateter ve bitiminde operasyon bölgesine bir dren yerleştirilir.

LAPAROSKOPİK ÜRETEROLİTOTOMİ

İdrar kanalındaki taşın konumuna göre gövdenin yan bölümünde 3 veya 4 adet 1 cm’lik kesiden yerleştirilen özel ekipman kullanılarak operasyon gerçekleştirilir. Taşa ulaşılıp üreter (idrar kanalı) kesilerek taş alınır, üretere bir ucu böbrekte ve diğer ucu mesanede olan double-j kateter yerleştirilebilir. Ardından, bu bölge emilebilen dikişler kullanılarak onarılır. Operasyon başlangıcında mesaneye bir kateter ve bitiminde operasyon bölgesine bir dren yerleştirilir

İlgili Birimler